Yengeç Burcu Bayan Nelerden Hoşlanır?

Burçlar kişilerin hayatında oldukça etkili parametrelerdir. İnsanlar doğum tarihlerine göre hangi burca ait olduklarını öğrenirler.  Yengeç burcu kişiler 22 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğmuş olan kişilerdir. Bu burç astroloji ilmi içerisinde su grubu burçları içerisinde yer alır.

Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu bir kişinin en belirgin özelliği duygusal olmasıdır. Bu kişiler duygularıyla hareket ederler ve mantıkları onlar için biraz daha geri plandadır. Kalplerinin sesini dinlemeye meyillidirler.

Tavsiye almayı ve tavsiye vermeyi severler. Herkesin düşüncesini merak ederler ve bu düşüncelere saygı duyarlar. Yeri geldiğinde insanlardan aldıkları tavsiyeleri günlük hayatlarına uygularlar. Bunun yanında burunlarının dikine gittikleri durumlar da çok olur.
Sürekli duyguları ile hareket ettiklerinden hata yapma ihtimalleri yüksektir. Sürekli yanılsalar da bu huylarından vazgeçmezler.

Fiziksel olarak narin bir yapıya sahiptirler. Yengeç burcu kadınları genelde ufak tefek olurlar ve fiziksel acıya dayanma güçleri düşüktür. Buna rağmen duygusal acılara dayanıklıdırlar ve yaşadıkları kötü günleri atlatmakta çok iyidirler.

Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadınının aksine daha güçlü ve iri fiziksel yapıya sahiptir. Genellikle kumral olurlar. Duygusal yönleri yengeç kadınlarına göre daha az gelişmiştir.
İnsanlara yardım etmekten keyif alırlar fakat biraz uyuşuk bir yapıya sahiptirler. Bu yapıları onları iş hayatında bazı zorlu koşullara sokabilir.  Evlerine bağlıdırlar ve ailelerine sadıktırlar. Çok iyi dost ve çok iyi eş olma potansiyeline sahiptirler. Bu özellikleri onları kadınlar tarafından aranan kişiler olma durumuna sokar.

Yengeç Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Oldukça zarif ve narin olan yengeç kadını doğal bir güzelliğe sahiptir. İçinin güzelliğinin dışına yansıması tanımına uyacak kişilerdir.  Yemek yapmayı ve yemeyi çok severler. Sürekli yemek yese dahi zayıf kalmaları olasıdır. Ev işleri ile uğraşmaktan keyif alırlar. Anne olmak için oldukça uygun bireylerdir.

Aldatılmayı asla kaldıramazlar. Yalan en sevmedikleri şeydir ve yalanı kendilerine hakaret olarak görürler. Gururludurlar ve gururları yüzünden ağladıkları çokça görülür. Arkadaşlarına sadık olurlar. Kalabalık arkadaş grupları ile takılmaktansa birkaç samimi arkadaşları ile sakin vakit geçirmeyi tercih ederler.

Yengeç Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır?

Yengeç kadınları küçücük şeylerden keyif alan bireylerdir. Duygusal yanları mantıksal yanlarına oranla daha baskın olduğundan hediyenin maneviyatı onlar için kıymetlidir. Onları etkilemek için maddi değeri büyük olan hediyeler almaktansa anlamlı küçük şeyler yapmak daha çok işe yarayacaktır.

Yengeç  kadını hayvanları çok sever. Ona hediye olarak bir kedi yavrusu, bir köpek yavrusu veya bir muhabbet kuşu getirmeniz onu sevindirmeye yetecek de artacaktır. Hele de bu yavruları satın almak yerine sahiplenirseniz gözünde değeriniz bir kat daha artacaktır. Ama yine de yengeç kadınının bu hayvanlara alerjisi olup olmadığına da dikkat etmek gerekir. Yengeç kadını karşısındaki insanın ona prenses gibi muamele yapmasından da ayrıca çok hoşlanır ve etkilenir.