Gülerek Ömrünüzü Uzatın

Gülmenin psikolojik olarak yararı olduğu gibi beden sağlığını korumada da rolü büyüktür. Çoğu hastalığın temel nedeni bağışıklık sisteminin çökmesidir. Güldüğünüz zaman bağışıklık sistemini güçlendirirsiniz. Kahkaha attığınız zaman doğal antibiyotik görevi yapan T hücrelerini harekete geçirirsiniz. T hücreleri aktive olunca enfeksiyonlarla daha hızlı savaşırsınız.

Gülmek Hormonları Düzenler

Gülmek, stresi yok ettiği gibi öfkeye neden olan hormonları da azaltır. Azalan hormonlar ile birlikte stres, üzüntü ve öfkeden arınırsınız. Pozitif enerji sağladığı için depresyon gibi durumlar da yaşamazsınız. Kan basıncını da düzenler ve hipertansiyonunuzu yok eder. Güldüğünüz zaman oksijen de aldığınız için kan akışınız daha düzenli olur.

Kahkaha atmanın bir diğer önemli yararı da iç organlarla birlikte bağırsakları da çalıştırmasıdır. Sindirim sistemini düzenler ve besin emiliminin daha iyi olmasını sağlar. Hayata daha pozitif enerjiyle bakarsınız. Sosyal etkileşiminiz artar ve kendinize güveniniz de önemli ölçüde ilerler. Gülmek bir bakıma kişisel görünümünüzün de olumlu olmasına yardımcı olur.

Güzel bir teşebbüsüm güven duygusunu da pekiştirir. Hayattan daha güzel şekilde zevk almanızı sağlar. Sağlıklı olmak için ilk olarak beyninizdeki olumsuz düşünceleri yok etmelisiniz. Stres ve endişe verici duygulardan sıyrılmalı ve gülmenin size sağladığı yararlardan faydalanmalısınız. Gülmek bir bakıma kas hareketlerini de çalıştırdığı için kalori yakmanıza da yardımcı olur. Sizi eğlendirecek ortamlarda bulunmalı, size zarar verecek mekanlardan ise kaçmalısınız.

Leave a Reply