Utanç Verici Problem: Vücuda Sokulan Yabancı Maddeler!

Merak, olumsuzluk veya maceraperestlik sonucu, olağandışı cisimlerin bazen burun, kulak gibi vücut deliklerine sokulması örneklerini duymuş olabilirsiniz. Bu sorunun hane sınırları dışına çıkıp çıkmadığı ya da onun hakkında birisiyle konuşmak zorunda kalma muhtemelen en utanç verici şeylerden biridir.

Derin, yerleşmiş, psikolojik bir dürtü gibi utanacağınız bir şeyi yapmak için sebepler olabilir. Ancak, sorunun ortaya çıkması, sözü edilen nesnenin, ilk etapta olması beklenmeyen bir yere nasıl geldiğini açıklamak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Bununla birlikte, kendinizi tedavi etmeyi inkâr etmek ya da nesneyi kendiniz çıkarmaya çalışarak kendinize zarar vermek muhtemelen yapmak istediğiniz son şeydir.

Olmadık Yerlere Sokulan Nesneler Nasıl Riskler Taşır?

Örneğin bazı kâğıt mendillerin burnunuzda kaybolduğunu düşünün. Kendi oluruna bırakıldığında, bu doku enfeksiyona, kötü kokuya veya daha fazla soruna neden olabilir. Aynı zamanda boğazınıza geri dönerek tehlikeli bir nefes alma engeli yaratabilir.

Kulaklarınıza yapışan nesneler de benzer şekilde; kanama, deşarj ve inflamasyona neden olabilirler. Dahası, kulağınıza sıkışmış bir şeyin atılmaya çalışılması, işitme duyunuza potansiyel olarak zarar verebilir. Bununla birlikte, bir doktor, bu durumları güvenli bir şekilde çözmek için hassas vakum, özel aletler veya mıknatıslar kullanarak çözebilir.

Ve muhtemelen ele almak için en utanç verici konular oldukları halde, rektumunuzda veya vajinanızda sıkışmış pamuk gibi nesnelerin de acil tıbbi müdahaleye ihtiyaçları vardır. Aksi halde, ciddi doku hasarına, enfeksiyona, iç kanamaya ve hatta ölüme neden olabilirler.

Leave a Reply