Yaz Aylarında Kirpiklerinize Dikkat Edin

Makyaj kadınların vazgeçilmez tutkusu olup daha iyi görünmek için yapılan bu uygulamanın bazı zararları da bulunabiliyor. Özellikle yaz aylarında kirpiklerin daha dolgun ve gözlerin daha estetik olarak görünmesini sağlayan rimel uygulaması terlemeye ya da havuz ve denize olan dayanıksızlığı ile bir çile olabiliyor.

kirpik bakımı

kirpik bakımı

Bu duruma karşı piyasaya sürülen suya dayanıklı maskaraların ise kirpiklere vermiş olduğu zararlar herkesçe bilinen bir gerçek olup bu rimelin kirpiklerden çıkarılması sırasında zarara yol açtığı da kesindir. Peki, özellikle yaz aylarında daha dolgun ve daha güzle kirpiklere sahip olmak için ne yapmalıyız?

Yaz Aylarında İpek Kirpik Uygulaması

Yaz aylarında akan rimellere elveda demenin yolu olan suya dayanıklı maskara kullanımı ile rimellerinize zarar vermek yerine ipek kirpik uygulamasını tercih edebilirsiniz. Üç aya kadar kullanım süresi bulunan ipek kirpik uygulaması arzu ettiğiniz etkiyi sağlayacaktır. Son derece hafif olan ipek kirpik teller herhangi bir ağırlık hissini de yaşatmaz.

kirpik makyajı çıkarma

kirpik makyajı çıkarma

Kullanımı rahat olan ipek kirpik uygulaması yaklaşık olarak bir buçuk saatte tamamlanıyor. Anti alerjik olan ipek kirpik uygulaması, kendi kirpiklerinize herhangi bir zararı da yoktur. Havuz kloru ya da deniz tuzundan da etkilenmeyen ipek kirpikler su ile barlıktır. Üç ay gibi uzun bir kullanıma sahip olan ipek kirpikleriniz için her ay düzenli olarak bakım yaptırmanız da önerilir.

Leave a Reply