Sivilceye Meyilli Ciltlerin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın-erkek fark etmeden ergenlik dönemine girdiğimiz andan itibaren tanıştığımız büyüme belirtisi sivilceler hiç kimse tarafından sevilmedi. Yıllar boyunca olur olmadık yerlerde birden bire kendini gösteren sivilceler insanda özgüven eksikliğine neden oluyor. En özel gününüzde sabah uyandığınızda yüzünüzde kocaman sivilceyle karşılaşmak kimin hoşuna gider ki? Bu sevilmeyen misafirin ne yazık ki tıbbi açıdan tedavi edilmediği zaman tamamen çözümü bulunmuyor.

cilt

cilt

Doktorların sivilcenizin seviyesine göre size vereceği ilaçların bazıları çok ağır olabiliyor. Tedavi süresince iç organlarınızda ve psikolojinizde bıraktığı olumsuz yan etkileri üzerinizden atmanız aylar ve bazen yıllar alabiliyor. Peki ya bir yeri tedavi ederken diğer yerleri neden yıkasınız?

Cildinize Hak Ettiği Değeri Temizlikle Verin

Cildinizi temiz tutmak, ona haftalık ve günlük düzenli bakım uygulamak, cildinizin sevmediği yiyeceklerden uzak durmak sivilcelerinizde hatırı sayılır bir azalmaya sebep olur. Bu nedenle öncelikle cildinizi temiz tutmakla başlamalısınız. Yüzünüzün ve boynunuzu mutlaka her sabah nemlendirici içeriği olan sabunla yıkayın. Kurulama yaparken herkesle aynı havluyu kesinlikle kullanmayın. Hatta suyu emen kağıt havluları kullanın ve atın.

cilt bakımı

cilt bakımı

Gün içerisinde tozdan ve kirden kapanan cildinizi mutlaka yıkayın. Nemlendirici krem sürmeyi de ihmal etmeyin. Benim kreme ihtiyacım yok cildim çok yağlı diye düşünüyorsanız; en çok yağlı ciltlerin nemlendirici kreme ihtiyaç duyduklarını hatırlatmak isteriz. Gece cildinizi temizleyin, tonik yardımıyla silin ve kreminizi sürün. Yastığınızın yüzünü 3 günü geçmeyecek şekilde mutlaka değiştirerek kullanın.

Leave a Reply