Burun Estetiğinde 3D Avşar Mask Yöntemi

Burun estetiği operasyonu son derece önemli operasyonlar arasında kendine yer bulmakta. Çünkü burun, yüzün yapısını ciddi anlamda etkileyebilecek bir noktadadır. Burunda kendini gösteren şekil bozuklukları, ortaya kötü bir görüntünün çıkmasına sebep olacaktır. Bundan dolayı burunda oluşan bozuklukların giderilmesi esnasında mutlaka en yeni ve kaliteli yöntemleri kullanacak olan doktorlar ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Son zamanlarda Dr. Yakup Avşar ise yalnızca Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında da büyük bir beğeni ile kullanılan mikro-rinoplasti ve 3D mask yöntemi ile birlikte artık burun estetik operasyonlarında başarı oranı son derece yükselmeye başlamış oldu.

avşar mask

avşar mask

3D Avşar Mask Yöntemi ile Yeni Burnunuzu İnceleyin

Burun estetiği konusunda oldukça büyük bir sorun olan ameliyat sonrasındaki görüntüyü tam olarak ortaya koyamama sorununu ortadan kaldıran 3D Avşar mask yöntemi, düşünülenin aksine ameliyat esnasında uygulanmıyor. Tekniğin amacı insanların operasyon sonrasında burunlarının ve yüzlerinin şeklini tam olarak görebilmesidir. Hastaların yüzleri ve istedikleri burun şekil dijital ortama aktarıldıktan sonra düzenlemeler yapılıyor. Yüz şekline en uygun olan burun yapısının belirlenmesinin hemen ardından ise 3 boyutlu çizimler şekilleniyor. Bu çizimler 3D print teknolojisi ile maske haline getirildikten sonra hasta kendi yüzünü ve yeni burnunu aynı gerçekmiş gibi inceleme imkanına erişmiş oluyorlar.

3D Mask Yönteminin Avantajları

Hastalar Dr. Avşar tarafından geliştirilmiş olan bu yöntem sayesinde burun şekillerini operasyon öncesinde incelemiş oluyor. Burunlarını inceleyen ve her bir açıdan görebilecek olan hasta bu sayede istemiş olduğu burun şeklinden emin oluyor ve aynı zamanda hastanın yüz şekline en uygun olacağı düşünülen burun şekli çıkartılıyor. Hastanın burun şekli ile alakalı aklında herhangi bir soru işareti oluşmuşsa da yine bunlar operasyon olmadan doktor ile yapacakları görüşmeler sonrasında netlik kazanıyor ve gerekli olan her türlü düzeltme işlemi yapılarak operasyon hazırlıkları tamamlanıyor. Bu durum estetik müdahaleyi yapacak olan doktorların da işlerini ciddi anlamda kolaylaştırmakta. Çünkü 3D mask yöntemi ile beraber operasyonlar çok daha bilinçli bir şekilde gerçekleştiriliyor, hasta memnuniyet oranı da ciddi oranda artmış oluyor.

Mikromotor Uçlar ile Mikro-Rinoplasti

Burun operasyonları genel olarak açık ve kapalı olmak üzere iki farklı teknik ile yapılır. Burun için yapılacak olan uygulamalarda önemli olan şey ne tarz bir operasyonun yapılacağıdır. Ancak şimdilerde en kapsamlı müdahale getiren operasyonların bile çok daha kolay bir şekilde yapılabilmesine imkan tanıyan mikro-rinoplasti operasyonunun mimari Dr. Yakup Yaşar; aynı zamanda tasarladığı mikromotor uçlar ile her türlü burun operasyonunu son derece kolay bir şekilde yapılmasına imkan tanıyor. Kullanılacak olan bu uçlar sayesinde burun ucu, burun kemeri ve burun kökü dahil bölgenin her yerinde yapılacak olan müdahaleler kaliteli ve ince bir işçilik ile yapılmış oluyor.

3d burun maskesi

3d burun maskesi

Mikro-Rinoplasti ve 3D Avşar Mask ile Yüksek Başarı Oranları

3D Avşar mask ile belirlenmiş olan burun için yapılacak olan operasyonda endoskopi ve mikro-rinoplasti uygulaması yapıldığı zaman doktorlar çalışma yapacakları alanın görüntüsünü 20 kat büyütmekte ve bu durum da olası hataların önüne geçmektedir. Dr. Avşar’ın icadı olan özel mikromotor uçları ise burnun istenilen her bölümünde kullanılacak şekilde geliştirilmiştir. Böyle olunca diğer tekniklere oranla burnun istenilen şekle ulaştırılması son derece kolay bir hale gelmiş oluyor. Üstelik normalde açık ya da burnun alt kısmına kesik atılarak yapılması gereken operasyonlar dahil tüm operasyonlar kapalı şekilde yapılmış oluyor. Böylece hastalar çok daha kısa bir süre içerisinde istedikleri görüntüye ulaşıyorlar.

Leave a Reply