Tüm Cilt Tiplerine Uygun Maskeler

Cildin nem dengesini kazanması ve her zaman daha genç görünmesi için düzenli şekilde bakımının yapılması gerekir. Cilde uygulanan maskeler ile cildinizin daha sağlıklı olacağını bilir ve günden güne yenilendiğini görürsünüz. Yediğiniz sebze ya da meyveler sizi içten beslerken mutlaka posalarını da cildinize sürün.

Cildi Canlandıran ve Gençleştiren Maskeler

Yoğurdun mucizevi gücünü herkes bilir. Özellikle uygulayacağınız maskelere yoğurt katarsanız cildinizin dokusunu da güçlendirirsiniz. Karbonat ise leke açar. İçine bir miktar limon suyu katarsanız, karbonat ile lekelerinizin kısa sürede yok olduğunu görürsünüz.

cilt maskesi

cilt maskesi

Bitkisel yağları da kullanmayı ihmal etmeyin. Buğday yağı; hücreleri yeniler. Kayısı yağı ise hücre oluşumunu destekler. Saç için ise mutlaka susam yağı ve zeytinyağı kullanılmalı. Yaz ayında özellikle organik bir yumurta sarısı içine şeker katın ve çırpıp cildinize haftada bir uygulayın. Bu karşım cilde esneklik verir. Kış ayında ise yumurta sarısı içine bir çay kaşığı tuz katın ve çırpıp cildinize uygulayın.

Cildi gençleştirmenin en önemli uygulaması ise yüzünüze maske sonrası nemlendirici krem sürmeniz. Maskeler cildi gerdiği için krem ile cildinizi yumuşatırsınız. Gece yatmadan önce ise mutlaka yüz egzersizi yapın. Cildinizi hareketlendireceği gibi kırışıklıklarınızı da yok eder. Cilt ihmale gelmez. Bakımını düzenli yapmazsanız kısa sürede kurur ve pul pul dökülür. Cildinizi içten ve dıştan beslemeli ve düzenli şekilde bakmalısınız.

Leave a Reply