Yıpranmış Saçlar için Bakım Önerileri

Yaz ayları geldiği zaman kadınların saçları güneş ışınlarının zararlı etkisi ile daha da fazla yıpranmaya başlar. Sık sık denize veya havuza giren kadınların saçları ise bu durumdan oldukça büyük bir zarar görebilir. Durum böyle olduğu için saçlara yaz aylarında daha da fazla özen gösterilmesi gerekebiliyor.

Hassas yapılı ve ince telli saçlara sahip olan kişilerin ise saç bakımı konusuna ekstra özen göstermesi gerekiyor. Bu yazımızda sizlere evinizde yapabileceğiniz bakım yöntemlerini paylaşacağız.

kırık saç

kırık saç

Doğal bir görünümden vazgeçmeyenlerdenseniz doğanın sizlere sunduğu mucizelerden de yararlanmanız gerekiyor. Aşırı fazla para verip ünlü markalar tarafından üretilmiş olan ürünleri kullanmak yerine doğal malzemeleri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Zeytinyağı ve Yumurta Karışımı

Ayrıca beslenme düzeninizde yapacağınız birtakım ufak değişiklikler ile de saçlarınızın bakımını sağlayabilirsiniz. Kahvaltınızda yumurta tükettiğiniz zaman ve gün içerisinde 1-2 kase yoğurt yediğiniz zaman hem sağlıklı beslenmiş olur hem de saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

saç kırıklığı

saç kırıklığı

Saç bakımını sağlayabilmek ve saçların daha güçlü olmasını sağlayabilmek için bol su tüketmeye de özen göstermelisiniz. Bu detaylar dışında bir diğer önerimiz ise zeytinyağı ve yumurtayı karıştırarak saçlarınıza uygulamanız olacak.

Zeytinyağı ve yumurtayı bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra saçınıza uygularsanız kepeklerin azalmasını sağlar ve saçlarınızın daha nemli olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca saçlara ısı uygulayan düzleştirici cihazlardan da mümkün mertebe uzak durmanız gerekiyor.

Leave a Reply