Hayalinizdeki Kalçalara Bu Egzersizlerle Ulaşın

Kadınların birçoğunun en çok istediği şeylerden bir tanesi de kuşkusuz ki kusursuz bir fiziğe sahip olmaktır. Kusursuz bir fizik her şeyden önce fit bir görünüm gerektirir. Yani vücudumuzun orantısı düzgün olmalıdır. Bazı kadın vücudunda belli bölgelerden hoşnut olmayabilir. Eğer siz daha muhteşem kalçalara sahip olmak isteyenlerden iseniz bu yazımızın mutlaka okumalısınız. Çünkü bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza vücudumuzun en dikkat çeken kısmı olan kalçalarınızı daha muhteşem hale getirmeniz için bazı egzersiz hareketlerini anlattık.

egzersiz

egzersiz

Kalça Şekillendiren Bazı Egzersizler

ilk olarak kalçanızı daha düzgün bir görünüme kavuşturmanın için kesinlikle egzersiz yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü kalçalar şekillenmesi en zor olan bölgelerden bir tanesidir. Bu yüzden asla pes etmeden belli başlı hareketleri yapmanız gerektir. Bu hareketlerden bir tanesi squat olarak adlandırılan bacakları açık çömelme hareketidir. Kalçalarınızı şekillendirmek için yapmanız gereken ikinci egzersiz hareketi ise kalça kaldırma hareketidir. İlk önce Yere sırtüstü uzanın. Dizlerinizi büküp ayak tabanlarınızı yere sağlam basın. Yavaşça kalçanızı kaldırıp bu şekilde durun. Sonra indirin. Bu hareketi 10 kere tekrarlayın.

egzersiz yapmak

egzersiz yapmak

Kalçalarınızı için bir başka hareket ise yangın musluğu hareketidir. Bu hareketi daha iyi yapabilmek için görsellerden yararlanabilirsiniz. Çünkü en iyi kalça şekillendirici hareketlerinden bir tanesidir. Yüzükoyun uzanarak bacak kaldırma hareketi de yere Yüzükoyun uzanın, sol bacağınızı yere düz bir şekilde kaldırın. Bir saniye bu şekilde bekleyin. Aynı işlemi sağ bacağınızda da gerçekleştirin. 10 kere bu egzersizi tekrarlayın.

Leave a Reply