Parfüm Kullanırken Yapılan 4 Hata

Parfüm kullanırken kadınlar birçok hata yapabilmektedir. Severek satın aldığınız parfümünüzün kokusu kısa sürede uçuyor ise ya da istediğiniz gibi kokmuyorsa yapılan hatalardan biri size ait olabilir.

1.Parfümü Bilekte Ovuşturmak

Parfümün bileğe sıkılmasının ardından ovuşturmak son derece yanlıştır. Ovuşturma sırasında ise sıcaklık sebebi ile parfümün kokusunda değişim olur. Doğrusu ise parfümü sıktıktan sonra teninize kendiliğinden işlemesini sağlarız.

bileğe sıkma

bileğe sıkma

2.Parfüm Şişeni Banyoda Bırakmak

Çevresel etkenlere karşı oldukça hassas olan parfümler soğuk ya da sıcak ortamdan oldukça çabuk etkilenirler. Bu sebep ile parfümü banyoda tutmak yerine orijinal şişesi içinde kutusunda ve orda sıcaklığında muhafaza etmeniz önerilir.

3.Parfüm Şişesinin Küçük Boyunu Tercih Edin

Parfüm şişesini daha ekonomik olması için daha büyük şişe tercih ediyor olabilirsiniz. Parfümün ömrünün üç ay olduğunu belirten uzmanlar üç ay sonrasında notalarda yalanan karışım sebebi ile koku da değişim olduğunu belirtiyorlar. Bu sebep ile parfüm şişesini küçük seçmeniz önerilir.

parfüm seçmek

parfüm seçmek

4.Parfüm Saça Sıkmak

Parfümü saça sıkmak hemen hemen birçok bayanın yapmış olduğu bir şeydir. Peki, parfümü saça sıkmak doğru mu? Parfüm kokusunun kalıcılığını artırmak için saçınıza, atkınıza ya da fularınıza uygulayabilirsiniz. Bileğinize ya da boynunuza parfüm sıkmak elbette kalıcılığı artırır. Fakat eğer fular ya da atkı takacaksanız boynunuza parfüm sıkmanızın bir faydası yoktur. Hava ile temas ederek kokunun yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply