Gelin Makyajı İçin 3 Önemli İpucu

Bir kadın için düğün günü oldukça önemli bir gündür. Kadınlar bu günleri için oldukça ciddi araştırmalar yapıyorlar ve her bir detayın üzerinde dikkatlice durmayı istiyorlar. Çünkü bu esnada yapacakları en ufak bir yanlışlık sonrasında ortaya çok ciddi sorunlar çıkmış olacaktır. Gelin makyajı içinse dikkat ettikleri en önemli şey, kusursuz bir görünüme sahip olmak oluyor. Bunun içinse özen gösterilmesi gereken 3 detay bulunmakta.

gelin makyajı

gelin makyajı

Cildinizi Düğün Gününe Hazırlayın

Düğüne az bir zaman kala cildinizin mümkün olduğu kadar nefes almasına dikkat edin. Makyaj yapmaya ara vermek, bol su tüketmek, cilde uygun nemlendiricileri kullanmak gibi detaylar, ciltte sivilce gibi kadınları ciddi anlamda zora sokacak sorunların ortaya çıkmasını engellemiş olacaktır.

Makyaj Provası Yapın

 Düğünden önce nasıl ki gelinlik için provalar yapılıyorsa, aynı şey makyaj için de geçerlidir. Düğün öncesinde yapılacak olan araştırmaların sonrasında makyajın kim tarafından yapılacağına karar verilmelidir. Daha sonrasında ise düğün gününden en az 1 hafta öncesinde düğünde yapılacak olan makyaj ile alakalı prova yapılmalıdır. Bu aşamada risk almamak için farklı tarzdaki makyaj trendlerinden uzak durmakta fayda var.

makyaj

makyaj

Kalıcı Makyajı Tercih Edin

 Bilindiği üzere düğün günü çiftlerin en fazla koşturdukları günlerden biri. Bundan dolayı da düğünün başından sonuna kadar makyajın yüzde kalması önemli olacaktır. Suya dayanıklı rimelin seçilmesinin yanı sıra sabitleme spreyi kullanılarak makyaj düğün boyu yüzde kalacaktır.

Leave a Reply