Mistik Doğu Stili ile Evinize Şıklık Katın

Mistik Doğu stili dekorasyon, uzak doğunun zen felsefesinin evlere yansıtılmış haline dayanıyor. Zen felsefesinde aydınlık ve sade ortamın getirdiği huzuru evinizde oluşturabilmek için dekorasyona eklemeniz gereken parçalar merak ediliyor. Mistik Doğu stili son zamanlarda özellikle evde sadeliği sevenler tarafından tercih ediliyor. Peki evinizi bu stilde dekore etmek için nelere dikkat etmelisiniz? Bu tarz dekorasyon için hangi parçaları evlerinizde kullanabilirsiniz?

1. Renklere Önem Verin

Özellikle duvar renkleri için pastel tonlarda yumuşak renkler tercih etmek uzak doğu stili dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ferah ve huzurlu bir ortam yaratabilmek için yumuşak renkleri tercih etmeyi unutmayın.

2. Fenerleri Kullanın

Zen felsefesini ve uzak doğu stilini evinize yansıtarak Mistik Doğu stili havasında bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız, uzak doğuda çok kullanılan fenerlere evinizde yer vermeyi deneyebilirsiniz.

3. Ahşap ve Cama Birlikte Yer Verin

Uzak doğunun aydınlık, ferah ve aynı zamanda sade ve huzurlu tarzında bir ev dekore etmek istiyorsanız ahşap malzemeler ve camları birlikte kullanarak doğal bir hava yakalayabilirsiniz. Doğal ve aydınlık bir ev için cam kullanımı büyük önem taşıyor.

4. Paravanları Kullanın

Mistik Doğu stili bir ev dekorasyonu denildiğinde akla gelenlerden biri de paravanlardır. Uzak doğu evlerinde gördüğümüz paravanlara evlerinizde yer vererek aynı havayı yaratabilmeniz mümkün.

5. Mum Kullanımını Unutmayın

Uzak doğuda ev dekorasyonu denildiğine güzel koku büyük önem taşıyor. Siz de evlerinizde zen felsefesine dayalı mistik bir dekorasyon uygulamak istiyorsanız mumlara yer vermelisiniz.

6. Bambu Ürünleri Kullanın

Uzak doğu denilince akıllara gelen bir materyal olan bambuya evlerinizde yer açın. Sıcak bir ev ortamı yaratmak için Mistik Doğu stili denildiğinde bambu dekorasyon ürünlerinin kullanımı büyük önem taşıyor.

7. Vazoları Es Geçmeyin

Uzak doğu evlerinde sıklıkla karşılaşılan geleneksel figürlü vazolar evinizde mistik doğu stilini yansıtmak için kullanabileceğiniz harika dekorasyon ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Vazoların yanı sıra mistik doğu stili için yine geleneksel figürler bulunan tabloları da tercih edebilirsiniz.