Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Genellikle küçük evlere sahip olan bireyler dekorasyon konusunda zorluk çekmektedir. Genellikle küçük evlere sahip olan bireyler çok fazla eşya almamaya özen göstermektedir. Ancak çok fazla eşyanın olması küçük evler için sorun yaşatacak bir konu olmamaktadır. Önemli olan doğru dekorasyon sayesinde eşyaların düzenli yerleştirilmesidir. Böylelikle çok fazla eşya kalabalığı da önlenmiş olmaktadır. Doğru dekorasyon sayesinde küçük evlerde ferah bir ortam sağlanabilmektedir. aynı odada birden fazla alan oluşturulacak ise düzenli bir şekilde eşyaların konumlandırılması gerekmektedir. Küçük evlerde boya faktörü oldukça önemlidir. Koyu tonlarda seçilen boya evi daha bu onluk ve küçük gösterecektir. Bundan dolayı entegrasyonunda açık ve pastel renklerin tercih edilmesi evinizin ferah bir gününe kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Evlerde Salon Nasıl Dekore Edilmelidir?

Evin önemli bölümlerinden biri de salondur. Ev halkı tarafından en çok vakit geçirilen ve misafirlerin en çok ağırlandığı bölüm olan salonların dekorasyonu oldukça önemlidir. Küçük evlerde salon dekorasyonunda oturma grubu yerine köşe koltuk modelleri kullanıldığı takdirde daha fazla alan sağlayacaktır. Ayrıca duvar renginin de açık tonlarda seçilmesi odayı daha ferah ve büyük gösterecektir. Ayrıca koltuk takımları duvara dayalı bir şekilde konumlandırıldığında kullanım alanı artarak odanın büyük görünmesini sağlayacaktır. Zemin kaplaması da salon dekorasyonu için oldukça önemlidir. Koyu renklerde tercih edilen parkeler eve daha karmaşık ve sıkıcı bir hava katacaktır. Bundan dolayı zemin parkelerinin de açık renklerde olması oldukça önemlidir.

Küçük Evlerde Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük evlerde doğru dekorasyon oldukça önemlidir. Özellikle dinlenme odası olarak kullanılan yatak odalarının dizaynı oldukça önemlidir. Karmaşık bir dekorasyona sahip olan yatak odasında sağlıklı bir uyku almak imkânsızdır. Bundan dolayı yatak odası dekorasyonu oldukça önemlidir. Yatak odası dekorasyonunda gömme dolaplar oldukça işe yaramaktadır. Gömme dolaplar sayesinde kullanım alanı artırılmaktadır. Ayrıca yatak odası seçiminde karyola yerine baza tercih edilerek kullanım alanı artırma imkanı da bulunmaktadır. Böylelikle baza içinde kullanmak mümkündür. Yatak odasında genel olarak açık ve ferah tonların tercih edilmesi de önemlidir.