Odayı Büyük Göstermenin Yolları

Evin hangi odası olursa olsun fark etmez, insanların hemen hepsi geniş ve ferah bir alanda yaşamak isterler. Ancak yaşadıkları yer ufak bir alan olduğu için yeni bir eve taşınma gibi bir durum söz konusu değilse burada var olan alanda yaşamaya devam etmeye çalışıyorlar. Halbuki dikkat edecekleri birkaç detay, bulundukları odanın çok daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.

dekor

dekor

Odayı Doğru Dekore Edin

İlk aşamada dikkat edilecek olan şey, ışığı doğru kullanmak olmalıdır. Açık renkli, mümkün olan en ince tül perdelerin kullanılacağı odada pencere önleri de açık bırakılmalıdır. Duvarlarda ise ışığı yansımasını sağlayacak açık ya da beyaz tonlarda renkler tercih edilmelidir. Duvar ve tavan aynı renkler olursa oda çok daha ferah bir görünüm elde edilecektir.

Seçilecek olan lambalar ise tavandan sarkan tarzdaki avize modelleri değil, daha çok küçük ve tavana monte lamba modelleri olmalıdır. Odanın büyük görünmesini sağlayacak olan detaylardan biri ise hiç şüphesiz ayna. Ayna mümkün olduğu kadar büyük modellerden seçilmelidir.

dekorasyon

dekorasyon

Odaya uygun seçilecek olan mobilyaların kapakları ise aynalı olmalıdır. Sürgülü dolap kapakları, yaşam alanının genişlemesine yardımcı olacaktır. Birçok kişi her ne kadar evinde fazla eşyayı kullanmayı tercih etse de küçük alanlarda bu durum kullanışlılığı azaltacaktır. Bunun yerine küçük alanlar az eşya ile dekore edilmelidir. Böylece alan çok daha kullanışlı ve ferah bir görünüme erişmiş olacaktır.

Leave a Reply