Kalın Kollu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kol kısmı kalın olan kadınlar bazı noktalara dikkat ederek istediği kıyafetleri giyebilirler. Seçilen kıyafetin kol kısmını ön plana çıkaran türden olmamasına dikkat etmelisiniz. Son dönemlerde moda olan yarasa kollu ve karpuz kollu bluzları tercih edebilirsiniz. Yaz ayında ise açık omuzlu ve salaş üst modelleri giyebilirsiniz. Kol kısmınızın yerine omuzlarınızı vurgularsanız, orantıyı sağlarsınız.

kombin

kombin

Kol Kısmınız Kalında Hangi Kıyafetleri Giymelisiniz?

Kıyafet seçimi kadar aksesuar seçimine de özen göstermelisiniz. Büyük takılar takarsanız kalın kollarınızı kamufle edersiniz. Giydiniz kıyafetlerde kol boşluğu olmasına dikkat etmelisiniz. Kol bölümü dar olmamalı. Dar kıyafetler giyerseniz kolunuzun kalın olduğunu belirgin şekilde ortaya çıkarırsınız.

Tişörtleri bol seçerseniz sorunlu kısımlarınızı saklamış olursunuz. V yakalı üst kıyafetler de vücudunuzu orantılı gösterir. Dikkatleri kol bölümünden uzaklaştırmak istiyorsanız V yakalı siyah bir bluz ya da tişört giyebilirsiniz. Yayvan yakalı veya kolsuz kıyafetleri giymemeye özen gösterin. Kolları açıkta bırakan modeller sizleri hem kilolu hem de tıknaz gösterir.

kombin

kombin

Davetlerde omzunuza bir şal atabilirsiniz. Kol kısmınız genişse davetlerde saten üst kıyafetlerden de kaçınmalısınız. Şifondan yana tercihinizi yaptıysanız koyu renkli modelleri seçmelisiniz. Ten rengi kıyafetler sizleri daha kilolu göstereceği için uzak durmalısınız. Kış ayında ise dar ve boğazlı kazaklardan kaçınmalısınız. Bele oturan ve kol kısımları geniş olan kazak modelleri sizler için idealdir.

Leave a Reply