Kır Düğünü Modası

Beyaz atlı prensini bulup gelin olmak her genç kızın rüyası derler, gerçekten öyle olmalı ki düğün dernek kurulsun denildiğinde herkesi bir heyecan sarar.  Binlerce kez hayal edilen düğün günü, her yeni moda ile yeniden şekillenen ve âşık olunan gelinlik, moda dergilerinden kesip saklanarak hazır edilen alternatifli gelin başı modelleri…

kır düğünü

kır düğünü

En çok düğün elbette yaz mevsiminde yapılıyor.  Yaz gelini olmak özellikle de açık havada yeşillikler içinde veya kumsalda denize nazır evlenmek fikri öyle cazip ki her sezon kır düğünü mekânlarına onlarcası ekleniyor.  Genç çiftler kapalı, havasız düğün salonları yerine çiçekler içerisinde hatta çoğu deniz ya da orman manzaralı kır eğlencelerini tercih ediyorlar. Tabi ki düğün konseptleri ve kıyafetler de buna göre şekilleniyor.

Açık havanın, yazın ve rengârenk süslenmiş bahçenin ruhuna uygun,  çiçeklerden yapılmış taçlar, taçlarla takım hazırlanan şakayık, papatya, gül veya lalelerden yapılan gelin buketleri kır düğünü gelinlerinin olmazsa olmazları. Damatlar için aynı takımda hazırlanan yaka çiçekleri de son dönem oldukça revaçta.  Ağır klasik kumaşların yerine insanın içini ferahlatan daha çok bohem, sade tarz ya da uçuş uçuş etekleri olan gelinlikleri görmek mümkün. Hatta hiç vaz geçilmeyecek sanılan kabarık ya da yerlerde sürünen eteklerin yerine midi boy ve zarif dantelli gelinlikler daha çok tercih ediliyor.

kır düğünü dekoru

kır düğünü dekoru

 

Düğün Ayakkabıları

Düğünde oynamadan olmaz. Peki, gelin hanım toprak zemin üzerinde platform topuklu ayakkabıları ile nasıl gezecek diye merak ediyorsanız, onun da yöntemleri var. Kimi gelinler ince topuklarına silikon koruyucular takarak yumuşak zemine batmadan istedikleri gibi hareket edebiliyorlar. ‘’ Halay da çekerim çiftetelli de oynarım.’’ diyen kimi gelinler ise ikinci bir ayakkabı tercihi yaparak düğünün eğlence kısmında rahat ediyorlar. Beyaz babetler, converse model ayakkabılar ya da dolgu topuklu pek çok model onlar için vitrinleri süslüyor.

Günün sonunda gelin ve damada havai fişekler ve meşalelerle ışıl ışıl bir hatıra kalıyor…

Leave a Reply