Trenç Modelleri

Trenç modelleri, günümüzde çok fazla tercih edilen dış giyim parçalarından biridir. Günden güne farklı modellerde, farklı kumaşlar kullanılarak üretilen trençkotlar, çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Klasik modellerden geniş yakalara, apolet detaylılardan kuşaklılara birçok modelinin yanı sıra kesim şekilleri de farklı olabilir. Sportif trençkot modellerinden en fazla tercih edilenler ise kapüşonlu, dar yakalı ve yandan düğmeli modellerdir.

Trençkot Nasıl Seçilir?

Trenç modelleri seçilirken en fazla hangi renkleri kullandığınızı belirlemelisiniz. Dolabınızda en fazla hangi renkten kıyafet varsa, trençkotu da o renk tonlarına yakın seçmeniz, günlük kullanımda kolaylık sağlayacaktır. Özellikle sportif trençkotlar günlük yaşantıda çok fazla kullanıldığı için her kıyafetinizle giyebileceğiniz sade modeller olmalıdır.

Trençkotların renkleri genellikle bej ve gri renklerdedir. Ancak günümüzde trend olan renkler arasında siyah ve maviyi de sayabiliriz. Yalnızca kıyafetlerinizin rengine değil saç ve ten renginiz de belirleyici olabilir. Koyu renkli saçlara sahipseniz lacivert ve bordo gibi renkler seçebilir veya açık tenli biriyseniz bebek pembesi, açık sarı açık tonlar tercih edebilirsiniz. Ancak bej ve gri renkler her ten rengine uyumludur.

Vücut Yapısına Uygun Trençkot Modelleri

Trençkotların güzel durabilmesi için vücut yapısına da uyumlu olmalıdır. Kısa boylu kadınların diz üstü trençkotları tercih etmesi gerekirken uzun boylu veya iri yapılı kadınların uzun trençkotlar giymesi daha doğru olacaktır. Orta boylarda ve hafif kilolu kişilerin orta uzunluktaki trençkotları tercih etmesi, güzel bir görünüm sağlayacaktır. Yine çok zayıf kişilerin de uzun trençkotlar giymesi doğru tercihtir. Kilolarını kapatmak isteyen kadınlar da genellikle kuşaklı modelleri tercih ediyorlar.

Trençkotlarda çok uçuk modeller de vardır. Bunlar maksi uzun modeller, urban tipi kalçaya kadar olan modeller, kruvaze düğmeliler, büzgülü ince yakalılar, paça boyuna kadar inen trençkotlardır. Uzunluğuna boyunuza ve kilonuza göre karar vereceğiniz trençkotlar, giyim tarzınıza da uyumlu olmalıdır. Klasik giyinen biriyseniz sportif trençkotları tercih etmemeli, daha modern görünümlü modelleri kullanmalısınız. Ancak sadece günlük yaşantıda giymek için alacaksanız bunun için birçok farklı model vardır. Düğmeli, fermuarları gibi modeller, günlük giymeye uygundur. https://www.allday.com.tr/trenckot sitesinden trençkotlara bakabilirsiniz.