Elbise’de İspanyol Modası

Yaz döneminin son günlerin yaşandığı günler içerisinde birçok kadının kendinde farklılık yaratmak ve tarz oluşturmak için giydiği ve akım haline geldiği moda akımlarından birisi İspanyol modası olmuştur. İspanyol stili açık ara önde olup, birçok kadının giyim konusunda yaptığı bir akım oldu. İspanyol giyim modasının olmazsa olmazları olan gömleklerin omuz kısımları açık olup etek kısmı ise kat kattır.

elbise

elbise

Gömlekleri kol yaka kısmı fırfırlıdır. Küpe tercihinde halka küpeler tercih ediliyor. Ayakkabı tercihinde ise her alanda ses çıkartan topuğa sahip ayakkabı tercih edilmelidir. İspanyol elbise modası,  son dönemin en baskın elbise modası olup, yapacağınız kırmızı ağırlıklı moda ile katılacağınız geceye damga vurmanızı sağlayacaktır.

Modaya Uygun Bluz Seçimi

İspanyol modasına elbise seçimi günlük veya özel gün olarak düşünebilirsiniz. Çünkü İspanyol akımı her ikisine de uygun olup kullanımı da son derece şıktır. Fırfırlı etek, İspanyol modasının belirleyici çizgileri olmuştur. Kullanılan üst kısım elbiselerde ise basic bluz, tişört veya büstiyer son derece uygun bir tercihtir. Fırfırlı elbiselerde etek modelinden başlayarak yukarıya doğru oluşturacağınız elbise tarz üstünüze oturmalı mümkünse biraz daha dar olmalıdır.

elbise modeli

elbise modeli

Bazı kadınlar vücut yapılarak aldırmadan İspanyol moda akımını yaşamak istiyorlar, ancak kilo problemi olan kadınlara yakışmayan ve negatif görüntü oluşturan bir tarz olmuştur. İspanyol moda akımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Leave a Reply