Hamilelikte Cinsel Yaşamın Faydaları

İnsan doğusu mucizelerle doludur. Öyle ki aileler için çocuk sevginin meyvesidir. Seks ise yaşamın olmazsa olmazlarıdır. Hamilelik döneminde bile anne adaylarının cinsel ilişki yaşamasının bilinen 9 faydası vardır. Buna göre hamilikte cinsel ilişkiye girmenin ilk faydası, gebelik döneminde yaşanan uyku probleminin önüne geçilmesini sağlar. Seks bütün bu uyku sorunlarını ortadan kaldırabilir.

hamilelik belirtileri

hamilelik belirtileri

İkinci faydası ise doğal ağrı kesici özelliği bulunmasıdır. Büyüyen rahim genel olarak vücuda büyük yük ekler. Bu nedenle ağrı oluşur. Seks ise bu ağrıların hepsini giderebilir. Hamilelikte seks yapmanın üçüncü faydası ise daha az hastalık sağlamasıdır. Seks kadınlarda bağışıklık sistemini güçlendirir. Hamilelikte yaşanan seks deneyi kadınlar için keyif verici bir egzersiz olmuştur.

Hamilik Döneminde Seks

Seks yapmak pelvik tabanınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Hamilelik döneminde cinsel ilişkiye girmenin bir diğer faydası ise cinsel ilişkinin kan basıncını düşürür olmasıdır. Tansiyonun istenen düzeyde olması bebeğin ve kişinin sağlığı ve gebeliğinizdeki riskleri azalttığı için önemlidir. Hamilelik döneminde seks yapmak kişinin ruh halini düzenler. Yorgunluk hissi olsa da kişiye iyi ruh hali verir.

hamilelikte cinsellik

hamilelikte cinsellik

Hamile bir kadının partneri ile birlikte olması daha az stres sahibi olmasını sağlar. Seks kadınlarda gerginliğin azalmasını sağladığı gibi, doğum kasılmalarını başlatır. Orgazm sırasında da çok fazla oksitosin hormonu salgılanır. Gebelik döneminde yapılan sekste hastalık iyileşmeleri daha az ağrılı olur. Eşlerin birbirilerini ilişki anlamında zorlamaması gerekir.

Leave a Reply