Facebook Engeli Kaldırmak

Facebook uygulaması üzerinden istemediğiniz kişileri engelleyebilmeniz mümkündür bunun gibi Facebook engelini kaldırmak için de işlem yapabilirsiniz.

Facebook engelini kaldırmak daha önceden engellediğiniz profillerin size ulaşabilmesini sağlayacaktır. Facebook uygulaması insanların çok eski arkadaşlarıyla tekrar iletişim kurabilmelerinin yanı sıra yeni kişilerle tanışabilmeleri için aracı bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden profilinizi inceleyebilir ve sizinle arkadaşlık kurmak için istek gönderebilirler. Bu noktada tanımadığınız ya da arkadaşlık kurmak istemediğiniz kişiler olabilir. Bu sebeple Facebook kullanıcılarının memnuniyeti ve güvenliği için Facebook kişi engelleme hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet sayesinde arkadaş olmak istemediğiniz ya da sizi rahatsız eden kişileri kolayca engelleyebilirsiniz. Engelleme işlemi oldukça pratik olduğundan ve kısa sürdüğünden bu hizmetten rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Facebook Kişileri Engelleme

Facebook her özelliği ince düşünülmüş ve tamamen kullanıcılarının memnuniyetine odaklanmış bir uygulamadır. Bu sebeple size rahatsızlık veren ya da verebilme potansiyeli olan kişileri engelleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra profilinizi görmesini istemediğiniz kişileri de o kişilerin haberi olmadan engellemeniz mümkündür. Ancak zaten arkadaş listenize ekli olan birini engellersiniz otomatik olarak o kişi arkadaş listenizden de çıkmış olur. Engellediğiniz kişiler engellediğiniz hesap üzerinden gönderilerinize ve profilinize ulaşamazlar. Bu sebeple paylaşımlarınızı görmesini istemediğiniz, güvenmediğiniz ya da sizin için tehlike oluşturabilecek kişileri Facebook hesabınızdan uzak tutmanın yolu Facebook hesap engelleme işlemi yapmanızdır.

Facebook Hesap Engeli Nasıl Kaldırılır?

Facebook üzerinden engellediğiniz hesapların engelini kaldırmak da sizin elinizdedir. Ancak engellediğiniz kişi arkadaş listenizden çıkmış olacağı için engeli kaldırdıktan sonra arkadaş olmak için tekrar o kişiye arkadaşlık isteği göndermeniz gerekir. Facebook engeli nasıl kaldırılır? Facebook hesap engeli kaldırmak için kendi hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Hesaba giriş yaptığınızda ayarlar ve gizlilik kısmına girerek engellenen hesaplardan engellediğiniz kişilerin listesine ulaşabilirsiniz. Bu sekmeden tüm engelleri aynı anda kaldırmanız mümkün değildir. Bu sebeple engelini kaldırmak istediğiniz hesaplar için tek tek engel kaldırma işlemi yapmanız gerekir. Engeli kaldır butonunun ardından tekrar yaptığınız işlemi onaylayarak engel kaldırma işlemini sonuçlandırabilirsiniz. Böylece engelini kaldırdığınız kişi Facebook hesabınıza ve gönderilerinize yeniden ulaşabilir.