Hediye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En yakın arkadaşımıza doğum gününde, kız/erkek arkadaşımıza özel günlerimizde, annemize anneler gününde, babamıza babalar gününde hediye almak isteriz… Bir insana karşılıksız bir şekilde hediye vermek, ona dünyaları vermekten daha güzeldir aslında. O hediyeyi verdiğimiz anda gözlerinden okuyabiliriz hissettiği mutluluğu… Peki bu hediye seçimlerimizi neye göre yapmalıyız? Kimler nasıl hediyelerden hoşlanırlar?

hediye almak

hediye almak

Hediye Seçimi Nasıl Yapılır?

Hediye alınacak kişi bayansa, bu konuda oldukça geniş bir yelpazeniz olacaktır. Fakat erkeklere hediye alınırken bir hayli zorluk çekeriz. Zira onlara alınabilecek hediye sayısı sınırlıdır. Ama karşınızdaki kişiyi ne kadar iyi tanıyorsanız, onun için o kadar özel ve güzel hediyeler alabilirsiniz.

Eğer hediye alacağınız kişiyle çok yakınsanız, samimiyseniz; alacağınız hediye de samimi olabilir. Yani ilginç ve samimi hediyeler her zaman daha çok ilgi çeker ve daha çok akılda kalır. Bu nedenle karşıdakini gülümsetecek, ilgisini çekecek farklı hediyeler seçebilirsiniz.

hediye seçimi

hediye seçimi

 

Çok samimi olmadığınız kişilerde ise bu durum biraz tuhaf kaçabilir. O yüzden çok samimi olmadığınız kişilere hediye alırken daha dikkatli olmakta fayda vardır. Eğer onların nelerden hoşlandığını öğrenme ihtimaliniz yoksa iş tamamen size düşer. En çok hoşa gidebileceğini düşündüğünüz bir hediyelik eşya alarak, şansınızı denemelisiniz.

Yakından tanımadığınız kişilere hediye alırken, uzak durmanız gereken hediye grubu ise; giyim kategorisi. Beden ölçülerini tam olarak bilmemenin yanında, nasıl giyim tarzlarından hoşlanır sorusunu bilmemek de bir dezavantajdır.

Eğer yetenekli olduğunuz bir alan varsa; deriden çanta yapımı, ahşap boyama vs. gibi, kendiniz de bir hediye hazırlayabilirsiniz. İnanın hediyeyi alan kişi buna daha çok sevinecektir…

Leave a Reply