Google AdSense Onayı Nasıl Alınır?

Her web yöneticisi, web sitesinde Google AdSense’e sahip olmak ve Google AdSense Ağı aracılığıyla bir miktar gelir elde etmek ister. Ve inanın bana, Google AdSense şartlarını yerine getirirseniz, Google Adsense onayını almak zahmetsiz bir hareket olacaktır.

Blogunuz veya web siteniz için Google AdSense’e sahip olmak, insanların kafasını sayfanıza çevirmesini sağlayabilir. Tek yapmanız gereken Google AdSense Para Kazanma gereksinimlerine uymaktır.​ Bloglarınızın kalitesini yükseltecek ve rakiplerinize göre daha yüksek bir yere sahip olmasını sağlayacak bazı önemli ipuçları:

Google AdSense Onayı Almak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kelime Sınırına ve İçerik Kalitesine Dikkat Edin

İstatistiksel analiz, 500-600 kelime aralığındaki bir blogun, Google AdSense’in dikkatini çekmek için ihtiyaç duyduğu kadar olduğunu söylüyor. Blogun uzunluğundan daha önemli olan içeriğin kalitesidir.

Google AdSense veya herhangi bir reklam ağı, kesinlikle kopya içerik karşıtıdır. Başka biri gibi davranarak ve içeriklerini kopyalayıp yapıştırarak hiçbir yere varamazsınız.

Sağlıklı ağ oluşturmayı teşvik etmek için blogunuzun altına referans bağlantıları bırakmayı unutmayın.

Sayfalarınızı Optimize Edin

Meta Başlık ve Açıklama Etiketlerini kullanarak sayfanızı optimize edin. Meta Başlığınızın boşluk dahil 69 karakterden uzun olmadığından ve Açıklama Etiketlerinin 156 karakterden uzun olmadığından emin olun.

Web Sitenizde Yeterli İçeriğe Sahip Olduğunuzdan Emin Olun

Araştırmalar, 500-600 kelimelik 15-30 makalenin minimum Google AdSense gereksinimi olduğunu gösteriyor​. İçeriğinizin kalitesini gözden geçirin ve blogunuzda bahsettiğiniz kategorilerin her birinde en az 4 ila 5 makale yayınladığınızdan emin olun. . Web sitenizi hedef kitlenize en rafine içeriği sunacak şekilde donatırsanız, altı ay bir yana, bir ay içinde Google AdSense Onayının öncüsü olabilirsiniz.

Yasaklanmış İçerik Yayınlamaktan Uzak Durun

Google AdSense Onay politikasına bakarsanız, blog yazarlarının makale yayınlamaktan kaçınmasını istedikleri belirli konuların bir listesini oluşturmuşlardır. Listeye eklenenler, nesli tükenmekte olan türlerden, belirli kısıtlı maddelerden ve halüsinojenlerden elde edilen eşyaların satışı ve aşağılayıcı içerik yayınlanmasıyla ilgilidir.

Telif hakkıyla korunan içeriği onay almadan web sitenizde yayınlamayın. Telif hakkıyla korunan resimleri sayfanıza eklemeden önce önceden izin almanız gerekir.