Erkek Cilt Bakımı

Yoksa siz cilt bakımını sadece kadınlara özgü olarak kabul edenlerden misiniz hala? Eğer öyle sanıyor iseniz çok yanılıyorsunuz zira kadınlar kadar erkekler de cilt bakımı yaptırıyor. Hatta Özcan Deniz Nurgül Yeşilçay ile oynadığı son filminde erkek cilt bakımına ciddi ironik göndermeler yapmıştı ki, izleyenler hemen anımsayacaktır.

Başlangıçta erkek cilt bakımı, o da ne diye düşünebilirsiniz ama aslında saç, sakal tıraşının bile bir tür bakım olduğunu, erkeklerin tıraş sonrası losyonlara ciddi paralar ödediğini ve bunun erkekler var olduğundan beri devam ettiği gerçeğini de unutmamak gerekir.

cilt bakımı

cilt bakımı

Tıpkı erkekler de kadınlar gibi kendileri için özel olarak geliştirilen cilt bakımı ürünlerini veya unisex olan ürünleri kendi cilt tiplerine uygun olarak kullanabilir.

Eğer erkeklerin cildinde bir sivilce çıkmış ise doğası gereği erkek kadın kadar güzelliğe endeksli yaşamadığı için ( istisnalar hariç ) sivilceden pat diye kurtulmak için sıkmamalıdır. Bunu yerine cilt tipine uygun ve olabildiğince bir dermatolog önerisi ile dermokozmetik bir sivilce yok edici ürün, peeeling, deri tıraşlama, lazer işlemleri uygulanabilir.

maske

maske

Burada işin dikkat çeken yönü, bilmeyenler için erkek cildi, kadın cildinden daha kalın olduğundan cilt sorunlarında yapılan uygulamalar kimi farklılıklar elbette ki görülür.  O yüzden kadınlar neden bu adımlar bizde yok diye lütfen düşünmesin. Ama bu uygulamalarda alanında yetkinliği kanıtlamış bir uzmana, ilgili klinikte yaptırılmalıdır.

Peki, erkekler yaşlanma belirtileri ile nasıl savaşacak derseniz onun da yanıtı belli. C vitamini , retionik asit ve meyve asidi içeren ama paraben, parfüm içermeyen ürünleri düzenli olarak kullanabilirler.

Leave a Reply