En Etkileyici 5 Boho Chic Stili Oda Dekorasyonu

Boho chic dekorasyon stili aslında kişinin yaşamını olduğu gibi gösterebildiği, rahat bir dekorasyon stili olarak biliniyor. Uyumsuzluğun uyumu da denilebilecek bu stil, aynı zamanda doğanın huzur verici dokunuşlarını ve canlı renklerini de kolaylıkla evinize taşıyabileceğiniz bir dekorasyon stili olarak karşımıza çıkıyor. Evlerini boho chic stilinde dekore etmek isteyenler bunu nasıl yapabileceklerini merak ediyor. Sizler için 5 boho chic ev dekorasyonu önerisini derledik.

1. Renklerden İlham Alın

Bohem dekorasyon stili denildiği zaman akla ilk gelen elbette renklerdir. Evinizde boho chic dekorasyon kullanmak istiyorsanız canlı renklere yer vermeniz önem taşır. Bu renkleri duvarlarınıza kullanabileceğiniz gibi koltuklarınızda, kırlentlerinizde ya da farklı dekorasyon ürünlerinde tercih edebilirsiniz. Özellikle etnik havayı evinize yansıtabilmek için hardal sarısı, yeşil, kırmızı ve mavi renklerini gönül rahatlığı ile dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

2. Doğanın Dokunuşunu Evinize Taşıyın

Boho chic stil dekorasyon için yapmanız gereken önemli şeylerden biri de doğayı evinize yansıtmaktır. Bunun için evinizde çeşitli bitki ya da çiçeklere yer verebilirsiniz. Büyük salon bitkilerinden tutun da küçük sukulent bitkilere ya da saksı çiçeklerine kadar pek çok bitki çeşidini tercih edebilirsiniz. Odanızdaki raflarda, cam önlerinde, ayna önlerinde ya da koltuk kenarlarında yer vereceğiniz bu bitkiler doğanın huzurlu dokunuşunu evlerinize taşıyacak, daha samimi ve sıcak bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır.

3. Ahşap Kullanın

Ahşap kullanımı hem oluşturduğunuz doğal çizgiyi koruyacak hem de evinize farklı bir hava katacaktır. Sehpa ya da kitaplık gibi mobilyalarınızı ahşap tercih edebilirsiniz.

4. Dekorasyon Ürünlerine Önem Verin

Farklı biblolar, renkli tablolar ya da duvar örtüleri bohem tarzı dekorasyon için vazgeçilmez ögelerdir. Özellikle makrome dekorasyon ürünleri bohem tarzda bir dekorasyon için kullanılabilir.

5. Perde ve Halı Tercihi

Canlı renklere yer verilen bu dekorasyon stilinde yine canlı renkli perde ve halılar kullanılabilir. Boho chic stilinde evinizi dekore etmek istiyorsanız renkleri dengelemek amacıyla desenli ve renkli bir halı kullandıysanız perdelerinizi düz beyaz renkte tercih edebilirsiniz.