Banyo Dekorasyonunda Aynaların Seçimi Nasıl Olmalı?

Aynalar, banyoların önemli bir parçasıdır. Görünümü değiştirdiği gibi kullanım açısından da gerekli bir aksesuar çeşididir. Banyolara estetik kazandıran aynaların ışığı doğru şekilde yansıtması için ayna seçiminin iyi yapılması gerekir. Boy, ebat ve tasarımları farklı olan aynaları doğru konumda kullandığınız zaman aydınlık ve ferah bir banyoya kavuşursunuz.

banyo

banyo

Banyo Dekorasyonunun Vazgeçilmezi Ayna Seçimi

Banyonuz genişse büyük çerçeveli aynaları kullanabilirsiniz. Dikdörtgen tasarımlı modellerin üst kısmına spot lambaları koyarak banyonuza lüks bir hava kazandırabilirsiniz. Dar bir banyonuz varsa küçük modellerden yana seçim yapmalısınız. Oval veya daire formunda olanlar küçük banyolar için idealdir.

Ayna seçimi yaparken mutlaka genel dekorasyona uyum sağlamasına da özen gösterin. Modern ve sade bir görünüm yaratmak istiyorsanız çerçevesiz ve desensiz modelleri seçebilirsiniz. Işıltılı bir görünüm için gümüş ya da altın varaklı aynalar iyi bir tercihtir.

banyo dekoru

banyo dekoru

Lüks bir görünüm sağlamak istiyorsanız plastik malzemelerden kaçının. Sert malzemelerden yapılan ürünlere yönelirseniz şık bir görünüm de sağlarsınız.

Banyo için uygun ayna seçerken ihtiyaçlarınızı da dikkate alın. Nem ve buhara dayanıklı ürün seçmelisiniz. Banyonuz ufaksa buhardan etkilenebileceği için kapalı dolap içinde yer alan modelleri seçebilirsiniz. Kiracıysanız yapıştırmalı ya da vantuzlu aynalar kullanabilirsiniz. Evin sahibiyseniz vidalarla monte edilen ürünleri banyonuzda kullanabilirsiniz. Estetik görünüm sağlayan ayna modelleri banyonun daha geniş ve ferah durmasına da katkı sağlar.

Leave a Reply