Kot Ceketi Hangi Kıyafetlerle Kombinlemelisiniz

İlkbahar ve sonbahar ayında kıyafetlerin kurtarıcısı olan kot ceketleri doğru şekilde kombinlediğiniz zaman kendinize çok farklı bir stil yaratmış olursunuz. Maxi eteklerle birlikte maxi elbiselerin bir nevi tamamlayıcısıdır. Yüksel belli eteklerle çok şık biçimde tamamlanır. Bohem şıklığını sevenler özellikle maxi elbiselerle kot ceket bütünlüğünü yapmalılar.

kot

kot

Kot Ceketi Hangi Kıyafetlerde Tercih Etmelisiniz?

Ofis şıklığınıza değişik bir spor hava katmak istiyorsanız kalem etekle birlikte belde biten kot ceketleri tercih edebilirsiniz. Düz veya A kesimli elbiselere de kot ceketler farklı bir tarz getirir. Çiçek desenli elbiselerin yanı sıra Breton çizgili elbiselerle de kot ceketinizi uyum içinde giyebilirsiniz.

Deri pantolon ya da deri etekle kot ceket giyecekseniz sade iç bluz ya da tişört tercih etmelisiniz. Cepli pantolonlar, kamuflaj desenli pantolon modelleri ve askeri pantolonlarla da bu tarz ceketler uyum sağlar. Kot ceketler özellikle çiçek desenli kumaşlarla büyük uyum sağladığı gibi leopar kumaşlarla da giyebileceğiniz özel ceketlerdir.

Beyaz ve kot mavisi güzel bir uyum sağladığı için kot ceketin içine beyaz gömlek ya da bluz giymeyi unutmayın. Ceketinize farklı bir hava katmak istiyorsanız fular ya da şalı boynunuza sarabilir ve değişik bir tarz yaratabilirsiniz. Tayt ya da skinny jean ile kot ceket farklı bir uyum sağlar. Dar kesimli eteklerle de bu tarz ceketleri kombinleyebilirsiniz.

 

Leave a Reply