Rimel Tercihi Nasıl Yapılmalıdır

Kadınların çantalarında ya da komidinlerinde yer alan makyaj malzemelerinin başında rimel gelir. Rimel şık ve göz alıcı bayanların sırrı olarak tercih edilen ürünü olup, kadınlarda bambaşka bir hava oluşturmuştur. Kadınları makyaj yaptıklarında kullandıkları en yaygın makyaj ürünü rimeldir.

rimel seçimi

rimel seçimi

Ancak ne yazık ki günümüzde çok az kadın nasıl rimel alması gerektiği konusunda bilgi sahibi değildir. Kadınların rimel kullanmaktaki asıl amacı uzun ve dolgun kipriğe ulaşmak ve görüntü bütünlüğünü oluşturmaktır. Kadınlar daha uzun ve dolgun bir kirpiğe sahip olmak için tercih ettiği rimel de dikkat ettiği rimel’in rengi ve fırça şekli oluşudur.

Rimel Renkleri Nelerdir

Güzellik merkezlerinde ve kozmetik mağazalarında ayrıca da online alışveriş sitelerinde her yaş ve tarza uygun farklı marka ve kalite de rimel yer alır. Günümüzde kadınların makyaj yaptıkları sırada rimel konusunda ki renk tercihi siyah olmuştur. Ayrıca bazı kadınlar lacivert şeffaf renk tercihinde bulunur. Rimeller de tercih edilen fırça şekli ise fırça da bulunan kılların fazla olması gerekir. Kadınlar günlük yaşamında rimel kullanmasının asıl sebebi, kirpiklerin daha dolgun ve göz alıcı görünmesidir. Bunu sadece özel günlerde değil günlük yaşamda da rahatlıkla kullanabilirler.

Rimel süren kadınlar yatmadan önce mutlaka gözlerinin yıkanarak temizlenmesi gerekir. Kirpiklerin kıvrıklığın artırılmasında rimel seçiminde kıl sayısının fazla olması gerekir. Rimellerin boyları markasına göre değişim gösterebilir.

Leave a Reply