Ozon Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Son yıllarda adını daha sık duymaya başladığınız ozon tedavisinin günümüzde çok daha etkin bir şekilde kullanıldığını belirtebiliriz. Oksijenden çok daha güçlü bir element olan ozon temizleme etkisi sayesinde tedavi amacıyla da kullanılıyor. Özellikle kan dolaşımını artırıyor olması ozon tedavisi sayesinde pek çok hastalığın olumsuz etkilerinden kurtulmayı beraberinde getiriyor. Hatta bu özelliği sayesinde ozon tıp dünyasında “aktif oksijen” olarak adlandırılıyor.

ozon tedavisi

ozon tedavisi

Ozon Tedavisi Hastalıkları Tedavi Eder mi?

Öncelikle bu tedavinin son derece güçlü bir etkisi olduğunu belirtelim. Öyle ki ozon tedavisi tüm fonksiyonlarını yitirmiş bir organın yeniden çalışmaya başlamasını bile sağlayabiliyor. Migren, kas romatizması, depresyon, beyin felci, Parkinson ve alzhiemer gibi güçlü hastalıkların tedavisinde bile kullanılabiliyor. Elbette ozon tedavisiyle bu hastalıkları tamamen ortadan kaldırmak pek olası değil. Ancak tedavinin terapötik etkisinden faydalanılabiliyor.

Halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetleri olanlar için de ozon tedavisinin faydalı olduğunu aktaralım. Bu kronikleşmiş şikayetler nedeniyle yaşam kalitenizin düşmesine katlanmak zorunda değilsiniz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için yapmanız gereken sadece bu tedaviden faydalanmak olacak. Viral hastalıklar, kireçlenme, romatizma, dolaşım bozukluğundan kaynaklanan hastalıkların tedavisinde de rahatlıkla ozon elementinin vücuttaki olumlu etkilerinden faydalanılabilir.

Ozon Tedavisinin Arındırıcı Etkisi

Son yıllarda bu elementin kullanıldığı tedaviler teknolojinin de yardımıyla bir hayli gelişme gösterdi. Bu kapsamda artık virüs ve bakteriden kaynaklanan hastalıkların tedavisinde de ozonun etkisinden istifade edildiğini söyleyebiliriz. Yaraların dezenfekte edilmesinde sıklıkla kullanılması ise ozonun temizleyici ve arındırıcı etkisinden kaynaklanıyor. Kanı temizleme ve bu sayede çeşitli hastalıkların etkisini azaltma amacıyla da devreye rahatlıkla ozon tedavisi girebilir.

Peki, bu tedavi her hastada aynı şekilde mi uygulanıyor? Elbette hastalığın seyri ve durumuna bağlı olarak ozon tedavisi farklı şekillerde uygulanıyor. Tek bir tedavi protokolünün olduğundan söz edemeyiz. Hatta ozon tedavisinin nasıl uygulanacağına hastanın yaşı bile dikkate alınarak karar veriliyor. Bu tedaviye dair merak edilen soruların yanıtlarını https://www.aliakben.com/ozon-tedavisi/ sitesine tıkladığınızda kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yaşadığınız sağlık sorunundan kurtulmanızı sağlayacak olan belki de ozon tedavisidir. En azından ağrıları azaltma etkisinden istifade edebilirsiniz. Ancak öncesinde detaylı bilgi alın!