Vücut Kusurlarını Saklayan Kıyafetler

Doğru teknikleri kullanarak vücut kusurlarınızı saklayabilirsiniz. Renklerin yanı sıra desenleri de dikkatli kullanmalısınız. Kalça kısmınız genişse üst bedeninizi vurgulayacak kıyafetleri seçmelisiniz. İnce kemerler, dar bluz modelleri, kayık yaka kazak ya da tişörtler her zaman için iyi bir tercihtir. İspanyol paça tayt ve pantolonlar özellikle basen kısmı geniş olanların giyeceği kıyafetlerdir.

Vücut Kusurlarına Göre Kıyafet Seçmenin Püf Noktaları

Bel kısmınız kalınsa yüksek belli pantolon ve etek modellerini tercih edin. Peplum ve panel elbiseler ise mutlaka gardırobunuzda yer almalı. Minyon yapılı bir bayansanız, boyunuzu uzun göstermek için boyuna çizgili kıyafetleri seçmelisiniz. Diz üstü etekler de aynı şekilde boyu uzun gösterir. Göğüs kısmının hemen alt kısmından bollaşan elbiseler sizi daha uzun gösterir. Uzun ceket modellerinden ise kaçınmalı, bel kısmında sonlanan ceketleri seçmelisiniz.

Karın bölgenizdeki kusurları kapatmak istiyorsanız ince kemerlerden kaçınmalısınız. Kalın kemerleri tercin edin. Kemerli kıyafetlerde dikkat edilecek nokta kemeri hemen karın bölgenizin üzerine takmanız. Dikkatleri omuz kısmınıza da çekebilir ve geniş yakalı bluz modellerini giyebilirsiniz. Gösterişli kolye ve takılar da aynı şekilde kusurları saklar. 

Göğüs kısmınız büyükse koyu renkleri seçmelisiniz. V yakalı kıyafetler göğüs kısmınızı daha derli toplu gösterir. Hırka ya da blazer ceket modelleri ile büyük göğüsleri gizleyebilirsiniz. Çok bol kıyafetler yerine bedeninize oturan giysileri tercih edin. Göğüs kısmınız küçük ise bol ve bel kısmını vurgulayan kıyafetlere yönelmelisiniz.