Diş Ağrısı İçin Doğal Yöntem

Diş ağrısı birçok hastalığın üstünde yer alıp kişinin tüm günlük yaşamını etkileyen bir durumdur. Bu sıkıntının oluşması durumunda ağrı kesici kullanımı önerilse de sıklıkla içilen ilaçlar da bir zaman sonra bedensel sağlığınızı sıkıntıya sokabilir. Bu sebep ile diş ağrınızı geçirmek için doğal yöntemlere yer vermeniz önerilir.

diş ağrısı

diş ağrısı

Hangi Bitkiler Kullanılabilir?

Evinizde bulunan ya da kolaylıkla piyasada bulabileceğiniz bazı bitkiler ile ağrınızı kesebilirsiniz. Karanfil yağı, nane yağı, mercan köşk ve karabiberin ağrıyı kesme özelliği vardır. Bu bitkilerin tamamını aynı ölçüde karıştırıp bir suya ekleyerek gargara yapabilirsiniz. Ya da tek başına karanfili ağrıyan yere uygulayabilirsiniz. Karanfilin uyuşturma etkisi ağrının da hafiflemesini sağlayacaktır.

Taze tere, nane, roka ve maydanozu sakız gibi ağzınızda çiğnemek de diş ağrısına çözüm olacaktır. Fakat bu uygulamada çiğnediğiniz bitki tutamını yutmamanız gerekir.

diş ağrısına çözüm

diş ağrısına çözüm

Maydanozu katı meyve sıkacağında sıkarak çıkacak olan su ile gargara yapabilirsiniz. Bu da ağrının azalmasına destek olacaktır.

Adaçayı hem çay olarak tüketilebilir hem de soğutularak gargara olarak kullanılabilir. Her ikisinde de ağrının geçmesine destek olacaktır. Adaçayının yanı sıra papatya çayı da gargara olarak kullanılabilir. İçilerek sakinleştirici etki de yakalamanız mümkün.

Çörek otu ve sirke mucizesi ile de kısa sürede diş ağrınıza çözüm bulabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı sirke ve 2 bardak sirke karışımını kaynatarak soğuyunca gargara yapın.

Leave a Reply