Kolajen Ciltteki Lekelere İyi Gelir Mi?

Kolajen ciltteki lekelere iyi gelir mi diye merak edenler için öncelikle cilt bakımında son zamanlarda popüler olan kolajen hakkında bilgilendirme sağlanacak ve faydaları belirlenecektir. Peki Kolajen ciltteki lekelere iyi gelir mi?
Kolajen farklı ürünlerin içinde bulunmanın yanı sıra takviye olarak da kullanılmaktadır ve son yıllarda güzellik ve gençlik vaat eden maddelerdendir.

Kolajen Nedir?

Kolajen vücutta bulunan bir proteindir. Bu protein vucudu iç ve dış etkenlere karşı korumak dışında, vücudun dayanıklılığını arttırıyor ve hücrelerin sağlığını koruyor. Kolajen vücudun farklı bölgelerinin yapısında bulunmaktadır ve vücudun dinç ve sağlıklı bir şekilde ayakta kalabilmesi için gerekli olmaktadır.

Kolajenin Cilde Faydaları

Kolajen aslında dokulara esneklik kazandırır ve ayrıca eklem ve tendonları birbirine bağlayıp, kaslar ve kemiklerin birbirine tutunmasına yardım eder. Kolajenin faydaları cilt, saç, kemik, dokular ve kaslar üstünde olmaktadır. Peki bu faydalar neler?

• Esneklik

Yaşlanma süreci, psikolojik ve çevresel etkenlere bağlı azalan Kolajen yüzünden cildin esnekliğini azalır ve cilt kırışır ve böylece yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Bu yüzden cildinize uygun Kolajen destekli bir ürün kullanarak bu sorundan kurtulup cildinize esnekliğini koruyabilirsiniz.

• Sıkılaştırma

Kolajen destekli bir krem kullanarak, cilt dokunuz sıkılaşır ve böylece kırışıklıkları engellemiş olacaksınız.

• Yaraları İyileştirme

Kuruyan cilt çok hızlı çatlar ve bunlar bazen küçük yaralara yol açar. Kolajen’in önemli faydaları söz konusu olunca, kolajen destekli krem kullandığınız zaman cildiniz yenilenir ve böyle sorunları önler.

• Renk Eşitleme

Yüzde en çok görünen problem renk eşitsizlikleri olmaktadır. Kolajen destekli krem kullandığınız zaman, cildinizde eşit bir renk görünümünü elde edebilirsiniz ve böylece daha canlı ve genç bir görünme sahip olacaksınız.

• Yaşlılık Lekelerini Önlemek

40’lı yaşlardan sonra yavaş yavaş yüz ve boyun ’da küçük ve kahverengi tonlarında lekeler belirmeye başlarlar. Kolajen ciltteki lekelere iyi gelir mi diye soracak olursanız, yaş ilerledikçe beliren bu lekeleri gidermek için estetik müdahaleler yerine kolajen kremler kullanabilirsiniz ve böylece hücreler yenilenir ve bu lekeler görülmemeye başlar.