Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kare salon dekorasyonu ile odanızın genişliğine uygun bunun yanı sıra yapısına ve şekline göre eşya seçimi ile dekore edilmesi sonucu daha ferah bir ortama sahip olabilirsiniz. Salonunuza uygun dekorasyon yapabilirsiniz ama bu dekorasyon sizi mutlu eder mi onu düşünmek lazım bu nedenle dekorasyonun sizin zevkinize uygun olması oldukça önemlidir. Kare şeklindeki bir salonun aynalar özellikle önem taşımaktadır, küçük salonlarda kullanılan geniş aynalar ile daha açık bir alanın oluşturmak mümkün olmaktadır. Kare salonunuzu farklı şekillerde küçük alanınıza uygun bir şekilde eşya seçmek öncelikle dikkat edilmesi gereken unsurdur. Kare salonunuzdaki aynalar, perdeler ve ışıklandırma sistemi salonunuza uygun bir şekilde seçilmelidir.

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Özellikle kare salonlar dizaynı ve planlanması en zor alanlardan birini oluşturmaktadır. Bu nedenle çok özenli seçim yapmak gerekmektedir. Kare salon dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Bu sorunun tek bir cevabı olmamasına rağmen çeşitli şekilde örnekler verilebilir. İlk olarak kare salonu, büyük bir kare salon mu, yoksa küçük bir kare salon mu ona bakmak gerekmektedir. Büyük bir kare salonunuz var ise, salonda odak noktası belirlemeniz gerekmekte bu ana odak noktasının etrafına ise eşyalarınızı uyumlu bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Büyük ve geniş koltuk takımları ya da geniş bir ahşap masa büyük bir avize ile dekorasyonunuzu zenginleştirmeniz mümkün olacaktır. Ancak salonunuz küçük bir kare ise o zaman bu dekorasyon frikiklerini uygulayamazsınız. Küçük kare salonlara sahip olan kişiler tüm eşyaları duvarlara sabitlenecek küçük raflardan yardım alarak eşyalarını hem salonda sergiye bilir hem de odanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Televizyon sehpasının ise dolaplı ve bölmeli seçilmesi gerekecek böylece eşyalarınızı bu raflara koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra salonunuz en az iki duvarının boş bırakmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Bütün duvarlarınızda objelerin olması daha boğucu bir ortam yaratacaktır.

Küçük kare salon nasıl yerleştirilmelidir? Koyu renkli eşyaların yerine daha farklı eşyalar seçilmelidir çünkü koyu renkler ortamı daha kasvetli ve boğucu gösterebilir özellikle küçük bir alanınız dar ise açık bir ren ile daha ferah ve geniş bir yerde bulunma hissini yaşayabilirsiniz. Açık renklerin özellikle ışık yansıtma özellikleri vardır. Bu nedenle küçük alanları bu özelliğinden dolayı daha geniş ve ferah gösterecektir. Özellikle pastel renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Pastel renk tonları küçük alanları daha ferah bir hava yaratmasını sağlama konusunda size yardım edecektir.