Yenidoğanlar Hakkında En İyi 5 Film

Bebekler yıllar boyunca unutulmaz filmlerin yıldızları olmuştur. İster sevimli, ister komik, dramatik veya dehşet verici olsun, yeni doğan çocukların sinematik maceraları, saatlerce eğlence sağlayabilir. İşte 5 favorimiz:

  1. Babies – Bebekler

Yönetmen Thomas Balmes’in Fransız belgeseli, dünyanın farklı bölgelerinden dört bebeğin hikâyesini anlatıyor. Elbette ki tüm çocuklar çok şirin ve film sadece bebek izlemenin keyfini çıkarırken çocuklarla vakit geçirmek ve bebeklerin farklı kültürlerde nasıl büyüdüklerini keşfetmek için harika bir fırsat.

babies

babies

  1. Tsotsi

En İyi Yabancı Film dalında Oscar ödüllü Tsotsi (2005) Güney Afrika’daki genç bir gangsterin  (Presley Chweneyagae) hayatındaki altı günü gösteriyor. Tsotsi arabasını çalmak için bir kadını vuruyor, ama sonra arka koltukta bir bebek olduğunu anlıyor. Komik olaylar arasında Tsotsi ve bebek arasındaki tuhaf duygusal bağ, izlemeye değer.

  1. Gelin Partisi II

Charles Shyer ve Nancy Meyers tarafından yazılan ve yönetilen Gelin Partisi II, başrollerinde Diane Keaton, Steve Martin, Kimberly Williams ve Martin Short’un oynadığı durum komedisi tarzında eğlenceli bir film.

tsotsi

tsotsi

  1. Bak Şu Konuşana

Mollie (Kristie Alley) bekâr bir anne ve kendisine uygun bir erkek arkadaş ararken, oğlu (bebek) Mikey’in ise annesinin buluştuğu erkekler içinde hangisinin daha iyi bir baba olacağına karar vermeye çalışıyor. Tabii annesi kendisini duyabilseydi…

  1. Üç Erkek ve 1 Bebek

Bu filmde üç oda arkadaşı (Tom Selleck, Ted Danson ve Steve Guttenberg) bekâr hayatlarında özgürce yaşarlarken, bir gün kapıda bir bebek buluyorlar. Oda arkadaşlarından biri bebeğin babasıdır ve tahmin edileceği gibi komik şaşkınlıklar filmi keyifli hale getiriyor.

Leave a Reply