Evlerini Ofis Olarak Kullananlara Önemli İpuçları

Ev hayatınızda ofis sistemine de yer açmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Dekorasyonunu yaparken, motivasyonunuzu artırıcı öğeleri de katmalısınız. Evinizde olan dekoratif eşyaları da kullanabilir ya da Home Office için farklı dizaynlar yapabilirsiniz. Evinizin bir bölümünü mutlaka ofis şeklinde dekore etmeli ve her zaman motivasyonunuzu canlı tutmalısınız.

home office

home office

Home Office Sistemi için Önemli Ayrıntılar

Pastel renkler, ev ofisi sisteminde ferah bir görünüm sağlar. Duvar etiketleri de kullanarak, ortamın enerjisini yükseltebilirsiniz. Masanızın üzerine ise dikkatinizi dağıtacak objeler yerleştirmeyin. Duvar dekorasyonunda çerçeve kullanarak, mekanın daha hareketli görünmesini de sağlayabilirsiniz. Büyük bir mantar pano ise dağınık kağıt ve notlarınızı daha derli toplu gösterir.

home ofis

home ofis

Ofis dizaynında kullanacağınız eşyaların belirli bir yerleşim düzeni olmasına dikkat edin. İşinize az yarayacak olan eşyaları, kutu içinde ve masa altında saklayabilirsiniz. Renk ve eşya düzeni ise çok önemli ayrıntıdır. Renkleri doğru seçerek, ofisinizin görünümünü daha göz alıcı hale getirebilirsiniz. Zihinsel olarak rahatlamak için ofisinizde taze çiçeklere yer açın. Çalışma masanızda kullanacağınız sandalyeyi ise ortopedik olandan seçmeye özen gösterin. Çalışma masanızı mümkün olduğunca televizyon gibi gürültü veren cihazların yanından uzak tutun. Dikkatinizi etkileyecek ses ve gürültüler, çalışma hayatınızda olumsuz girişimlere sebep olur. Masa üzerinde çok yoğun obje bulundurmamaya dikkat edin. Evinizde ofis ortamına yer açarken mutlaka güneş ışığını en iyi alan noktayı seçmelisiniz. Güneş, size enerji verecek ve sağlığınızı da olumlu etkileyecektir.