Diyet Yapımına Uygun Besinler

Diyet yapmak isteyenler öncelikli olarak iştihalarını kapatacak ürünler tüketmelidir. İştah kapatıcı ürünler haliyle besin alımını azaltacağı için diyet yaparken iştah kesici ürünleri sevmeseniz bile tüketmelisiniz. İştah kapatan ürünler içinde tüketilmesi gereken ilk besin maddesi elma sirkesi olmuştur.

diyet

diyet

Elma sirkesi iştahı kapattığı gibi bazı kişilerde olan tatlı krizine de azaltabilir. Elma sirkesi beynin iştah ve tokluk his veren alanını kontrol eder. Birçok insan biberin iştah açıcı olduğunu düşünür. Ancak acı biber insanların iştahını kapatır.  Aynı zamanda kişide yağ yakmaya neden olur. İnsanlarda vitamin ve mineral eksikliği kişinin iştahını kapatır. Kişide magnezyum eksikliği ise tatlı krizini tetikler.

Badem ve Yeşil Çay Tüketimi

Badem magnezyum ve E vitamini içeren besin olduğu için kişinin iştahı badem ile kontrol altına alınmış olunur. Kişilerin iştahını kapatan ve kilo vermesini sağlayan besinlerden birisi de yeşil çay olmuştur. Az yemek yemenizi sağlayan yeşil çay açlık hormon seviyesini de azaltır. Canınız bir şey yemek istediğinde veya açlık hissiniz oluştuğunda artan iştihanızı kesmek için yapmanız gereken su tüketmektir.

diyet yapmak

diyet yapmak

Özellikle ılık su tüketmek iştahınızı çok daha fazla kesecektir. Yine yemek öncesinde içeceğiniz bir bardak su iştihanızın kapanmasına neden olacaktır. İştah kapatarak diyet yapmanızı sağlayacak besinlerden birisi de zencefil olmuştur. Açlığı bastıran zencefil, kişi de uzun süre doygunluk hissi verir. Temini zorda olsa ülkemizde açlık hissini  yok eden yiyeceklerden birisi de avokado olmuştur.

Leave a Reply