Ahşap Dekorasyon Fikirleri 2022

İç mimarlık çalışmaları ve bazı pratik dokunuşlarla evinize farklı bir hava katmak istiyorsanız; mobilyalar, aksesuarlar, dekor malzemeleriyle 2022 yılının dekorasyon fikirlerini inceleyebileceğiniz çalışmaları sizlerle buluşturuyoruz. 2022 yılı renkleri itibariyle pastel ağırlıklı olmakla birlikte, dekor tasarımlarınızı hazırlarken tercihinizi adaçayı yeşili, gri, cam göbeği, canlı koyu lacivertten yana kullanmalısınız. İşte 2022 ahşap dekorasyon fikirleri.

Rustik Detaylar ile Evinizdeki Değişimi Fark Edin

Salon, mutfak, yatak odası, evin pek çok alanında rustik detaylara yer vermek mümkün. Konsol, çerçeve, saklama kutuları, avize ahşap kullanımına yer verebileceğiniz aksesuarlardan yalnızca bir kaçıdır. Antreniz büyükse doğal ağaçtan yapılmış bir masayı ahşap tabure, eskiyi andıran tabaklar ve büyük bir ağaç figürüyle tamamlayarak, buraya hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Doğaldan yana olanlar için harika bir tasarım oluşturacak bir diğer detay ise, yine girişte büyük ve eskitilmiş bir ayna, altında ağaçtan yapılmış bir tabure ile sade fakat bir o kadar da gösterişli bir tasarım.

Mutfağınızda saklama kutularınızı, çerçevelerinizi ve avizelerinizi, alanın diğer ekipmanlarına uygun renklerle tasarlayabilir, gerekirse 2022 yılı dekorasyon renklerine göre dolaplarınızı boyayabilirsiniz. Cam göbeği renginde mutfak dolabı, ahşap tezgah üzerinde ahşap saklama kutuları ve adaçayı yeşili bir avize ile rustik bir mutfak dekore edebilirsiniz.

Kendin Yap Ahşap Dekorasyon Fikirleri 2022

Avize, antrelerde tasarım fikirleri, salonda açık raflar gibi pek çok kendin yap ahşap dekorasyon fikirlerinden yararlanmanız mümkün. 2022 yılında doğallığın hem renkler hem de kullanılan malzemelerle birleştiğini düşündüğümüzde, kendin yap tekniği önemli yere sahip.

  • Kendin yap ahşap avize yapımında çalı çırpı ve kütükler kullanarak sarkık modeller oluşturabilirsiniz. Tercihinize göre birbirine sabitleyeceğiniz bu küçük ağaç parçalarının arasına 3-4 adet renkli ampul ile otantik bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Antrelerinizde veya salonunuzda ağaç direklerini doğallığını bozmadan karşılıklı konumlandırabilir, etrafında renk uyumuna dikkat ederek tablo, ayna, askılık ve kurşun rengi bir avize ile iç mekanınızda doğaya açılan bir kapı oluşturabilirsiniz. Misafirlerinizi karşılayacağınız antrelerinizde şaşkınlık yaratacak ve bir o kadar da beğeni toplayacak bir tasarım oluşturmak tamamen hayal gücünüze bağlıdır.
  • Açık raflar ise salonların son zamanlarda vazgeçilmez birer tamamlayıcısı haline geldi. 2022 ahşap dekorasyon fikirleri arasında yerini koruyan bu raflar, duvarlarınıza canlı ve hareketli görünüm kazandıracaktır. Duvarınızın rengine göre koyu veya açık tonlarda tasarımlardan yararlanarak, göz dolduran bir görüntü elde edebilirsiniz.