Evinize Koltuk Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ev dekorasyon uygulaması içinde en çok dikkat edilmesi gereken koltuk seçimleridir. Oturma odası ve salon gibi alanlar için seçilecek olan koltuklar özellikle geniş mutfak alanlarında da kullanılabiliyor. Koltuk alımlarında dikkatli tercihlere yer vermek genel dekorasyon içinde uyumlu bir bütünlüğün yakalanmasına destek olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyon

Odanın Ebatlarına Göre Alım

Koltuk alımında odanın genişliği ile koltukların genişliği ve yerleşim planlamasına uygun olan tercihe yer açılması son derece önem kazanır. Çok büyük olan koltukların küçük bir alana sığdırılması oldukça güç bir seçim olurken aynı zamanda ev içindeki enerji akışının da kesilmesine neden olur. Bunun yanı sıra üst üstte duran bri etki yaratarak koltukların ve diğer dekorasyon uygulamanızın da anlaşılması ve görselliğin sağlanması zor olur.

Odanız Yeterli Işık Alıyor mu?

Koltuk alımında tercih ettiğiniz odanın ideal ışığı alıp almadığına da dikkat etmeniz gerekir. Bazı odaların daha az ışık alması durumunda tercihlerde değişir. Özellikle ışığı az olan odalara alınacak olan koltukların mutlaka açık tonlara sahip olması önemlidir. Açık tonlar odanın daha ferah görülmesine destek olacaktır.

Dekorasyon Stiliniz ile Uyumlu Seçimler

Oturma odası ya da salon gibi alanlara alınacak olan koltuk seçimlerinizde hem rahatlığınız hem de zevkiniz oldukça önem kazandır. Bu sebep ile dekorasyon stiliniz ile uyumlu olan ve sizin içinize sinen modelleri seçmeniz önerilir.