Paslanmaz Sac Plaka 

Paslanmaz sac plaka çeşitli sektörlerde kullanılmakla birlikte değişik özelliklere sahip olan malzemelerdir. Beyaz eşyalar, inşaat sektörü, mutfak eşyaları gibi birçok alanda kullanımı söz konusu olmuştur. Farklı kategorilerde incelenen çeşitleri ile karşımıza çıkan paslanmaz sac ihtiyaçları giderilir.

Paslanmaz Sac Plaka ve Özellikleri

Paslanmaz sac plaka kullanım alanlarına göre değişmekle beraber kullanıldığı alanda şıklığı ve kaliteyi sunar. Dayanıklılık açısından detaylı bir içerik ile üretimi yapılan paslanmaz sac ile beraber sizler de kaliteyi yaşayabilirsiniz. Paslanmaz sac çeşitleri ostenitik, ferritik ve martenzitik olmak üzere 3 ayrı kategoriye ayrılır. Kullanıldığı alana göre değişkenlik gösteren yapılarıyla dayanıklı nitelikleriyle kullanım alanlarını arttırmıştır.

Paslanmaz Sac

Osenitik Paslanmaz Sac Özellikleri

Sac osenitik paslanmaz özelliklerini incelemek üzere yazımızın devamını okuyabilirsiniz. En fazla alanda kullanılan bir sac çeşidi olarak belirtilir. Kalite standartları olarak sacın özellikleri arasında korozyona karşı mükemmel derecede direnç gösterebilir. Manyetik özelliği aşırı derecede düşük olmakla beraber sadece tavlama yoluyla tersine çevrilebilir. Mutfak eşyaları, lavabolar, dikselerin metal bölümleri ve sıcak su kazanları dahilinde kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir.

Ferritik Paslanmaz Sac Nitelikleri

Ferritik paslanmaz çelik özellikleri bakımından diğer sac malzemelerinden yapılmıştır. Farklı kalite standartlarında olan çeşitlilik göstermekle beraber ferritik paslanmaz çelik kalitede standartları bakımından da 409, 430JI ve 430 şeklinde sıralanması söz konusudur. Öncelikle 430 kalite özellikleri kapsamında ferritik paslanmaz saclar en fazla tercih edilen paslanmaz sac çeşitleri arasında yer aldığı belirlenmiştir.

Özellikle yumuşak çeliklere benzer şekillerde olan bir yapıya sahiptirler. Fakat korozyona karşı direnç gösteren ve oldukça yüksek olan bir tür olarak belirtilmiştir. Bu sac türünün kaynaklanabilir bir özelliği de söz konusu olmuştur. Talep edilen gerekçelerin göz önünde bulundurularak korozyona karşı direnci de yüksek olan bir tür olarak karşımıza çıkar.

Martentizik Paslanmaz Sac

En çok tercih edilen malzeme özelliği ile karşımıza çıkar. Darbeli korozyon için yeterince dayanıklı değildir. Kullanım alanları çatak kaşık üretimi, makine parçaları, petrol rafineri ve somun imalatı şeklinde belirtilebilir. Birçok farklı alanda ihtiyaç duyulan paslanmaz sac çeşitleri ihtiyaç duyduğunu her çeşit kalite standardıyla beraber bulabilmeniz mümkün hale gelir. Ürünlerimize  https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-sac adresinden ulaşıp incelemeniz mümkündür.