Hipertansiyona Bitkisel Çözüm

Dünyada ve Türkiye’de en sık görülen hastalıklardan biri olan hipertansiyon hastalığı, özellikle yaşlılarda görülse de, her yaştan insanı etkileyebiliyor. Hastalığın çeşitli tedavi yöntemleri ve ilaçları olsa da, bitkisel çözümler en az yan etkiye sahip etkili çözümlerden olmayı başarıyor.

Araştırmalara göre ginseng ve çoban çökerten bitkisi hipertansiyon hastalığının tedavisi için ve aynı zamanda oluşumu önlemek için çok etkilidir.

tansiyon

tansiyon

Hipertansiyon ile kan basıncının yüksek olması sonucunda uygun tedavi yöntemleri izlenmez ise beyin kanaması ve hatta felce neden olan sonuçlar doğabiliyor. Hipertansiyon büyük ölçüde genetiktir ancak günümüzdeki hastalığın bir çoğu beslenme yanlışlıklarından dolayı hipertansiyon hastasıdır. Yine de İdiopatik bir hastalıktır yani hipertansiyonun çoğu zaman nedeni belirlenemez. Ancak hipertansiyon hastası olan kişiler öncelikle tuzdan uzak durmalıdır.

Aşırı kilolu kişiler, şeker hastaları, hareketsiz bir hayat sürenler, sigara ve alkol tüketimleri, sağlıksız hayvansal gıda tüketimi ve aşırı tuz tüketimi hastalığın görülme riskini arttırıyor.

tansiyon hastalığı

tansiyon hastalığı

Hangi Bitliler Hipertansiyona İyi Gelmektedir?

Bir çok bitki hipertansiyon için zamanında test edilmişti. Bu araştırmaların ve testlerin sonucunda dünya çapında kabul gören faydayı ginseng, alıç ve çoban bitkileri sağlamıştır. Ginseng tüketiminde ilk günden itibaren kan basıncında bir düşme gözlemlenir.

Alıç ise kalp basıncını düşürmek ile birlikte kalp kası ve hasarlarını da onarmasıyla bilinir.

Damar tıkanıklığı ve hipertansiyon içinse çoban çökerten bitkisinin etkili olduğu saptanmıştır.

Leave a Reply