Gülümsemenin Faydaları

Gülümsemek insan hayatında en önemli belki de en pozitif mimiklerdendir. Gerçek bir gülümse sayesinde pozitif bir enerji içinde yüzebilirsiniz. Bir gülümseme görmek bile sizi mutlu edebilir. En küçük şeylere bile gülümseyebilenlerdenseniz aslında çok şanslısınız demektir.çünkü gülümsemek kişiye çok şey kazandırır. İşte bu yazıda siz değerli okuyuculara gülümsemenin bazı yararlarından kısaca söz edeceğiz.

Gülümseyerek Sağlıklı Kalın

Tebessümün ilk yararı vücut sağlığını iyi etkilemesidir. Bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkisi olan tebessüm kişiye olumlu güç katıyor. Kan  dolaşımını hızlandırıyor ve hastalıklara karşı kişinin daha dirençli olmasına olanak sağlıyor.

Gülümseyerek yüzde tam 53 adet kas çalıştırıyoruz. Surat asınca ise 106 kas. Bu yüzden size gülümsemeyi tavsiye ederiz. Daha fazla efor sarfetmeye gerek yok. Gülümseme eylemi sayesinde stresten de uzaklaşabiliyoruz. Çünkü stres hormon salgılaması azalıyor. Beyinde daha çok endorfin yani mutluluk hormonu salgılanıyor.  Ayrıca erkekler kadınları gülerken gördüğünde daha çekici buluyormuş. Aklınızda olsun. Makyajdan bile daha etkiliymiş. Kadınlar erkeklerden daha fazla gülermiş. Gülümsemek bulaşıcıdır. Siz gülümseyerek etrafa bunu bulaştırabilirsiniz.

Leave a Reply