Artırılmış Gerçeklik Online Alışverişe Entegre Edildi

Çevrimiçi alışveriş akımı yükseliyor, ama deneme şansı olmaması, iade etmek, kargo ücretini ödemek gibi zahmet ve maliyet anlamına geliyor. Artı, tüm üreticiler elbiselerini farklı bir şekilde boyutlandırıyor. Fakat online alışveriş yaparken üzerinize her şeyin uymasını sağlamak için bir yol olsaydı ne olurdu?

online alışveriş

online alışveriş

Online Alışverişte Doğru Kıyafet Boyutuna Yardımcı Yazılım

Bodymetrics adlı bir şirket mükemmel bir çözüm bulmuş olabilir. Microsoft’un el ve kol hareketleriyle kontrol imkânı sunan konsolu Kinect kullanılan 3B sensörlerini geliştiren PrimeSense ile çalışırlar. Sensörler yalnızca yükseklik, genişlik ve bel ölçünüzü yakalamakla kalmıyor, aynı zamanda vücudunuzu diğerlerinden farklı kılan konturları da belirliyor. Örneğin, pantolon belinize uyuyor, ancak kalçalarınıza uymuyor gibi bir sorun varsa, vücut haritalaması bu uyumsuz pantolonları ilk etapta satın almanıza engel olabilir.

Birkaç saniye süren bir taramayı tamamladıktan sonra, sanal benlik elbiseleri denemek için hazır oluyor. Bir mağaza seçip ardından bir öge seçmeden önce kıyafetler arasında geziniyor ve bir şeylerin çok büyük, çok küçük veya doğru olup olmadığını anlayabiliyorsunuz.  Yazılım, esneklik miktarı ya da farklı kumaş türlerinde çekme gibi şeyleri bile hesaba katıyor.

alışveriş

alışveriş

Bu, sanal alışverişteki ilk girişim değil. 2011 CES, Dönebilen ve Web Kameralı Sosyal Mağazacılar’da ilk kez iki uygulama, giysileri denemeye izin veriyordu. Her iki teknoloji de, gerçek eşyaların uyup uymadığını görmekten çok, tarz ve renk açısından nasıl göründüğüne odaklanmıştı. Bodymetrics, gerçekte ölçümler yapan ilk şirket ve müşterilerin doğru ürünleri bulabilmeleri için İngiltere deki Selfridges, Los Angeles’taki bir Bloomingdale’s gibi mağazalarda teknoloji deneniyor.

Artırılmış gerçeklik teknolojisinde Bodymetrics gibi yazılımlar, hala dokunsal alışveriş deneyimi yaşamayı seven kişiler için mükemmel uyumu garanti edemez, ancak yine de çevrimiçi alışveriş daha iyi hale getirebilir.

Leave a Reply